Home National MCD election 2022 results: Full list of BJP, AAP & Congress winners candidates

MCD election 2022 results: Full list of BJP, AAP & Congress winners candidates

MCD election results 2022: The AAP is nearing the magic figure of 126 and looks on course to end the BJP's 15-year rule at the Delhi municipal corporation, according to the latest trends.

by News Desk
0 comment

All eyes are set on the MCD election results with the counting of votes underway. The high-stakes Delhi civic polls are being widely seen as a direct contest between the Bharatiya Janata Party and the Aam Aadmi Party. The Congress is also in the fray, but may not pose much of a challenge to either of the parties.

The Arvind Kejriwal-led Aam Aadmi Party – riding high after Punjab win earlier this year – is poised for another win (if exit polls are to be believed) in the Delhi civic polls, ending the year on a good note and setting the stage for upcoming state polls and 2024 Lok Sabha elections. According to exit polls, BJP – which has governed the civic body for nearly 15 years – may come a distant second, and the Congress may get a handful of seats.

MCD Election 2022 LIVE

The polls for 250 wards in Delhi were held on December 4 with about 50 per cent voter turnout and a total of 1,349 candidates in the fray. As many as 42 counting centres have been set up across the city and 68 Election Observers deployed by the Election Commission under whose supervision the counting of votes shall be carried out by the Returning Officers in the presence of candidates or their representatives.

banner

Here’s a full list of Delhi MCD election winning/leading candidates:

Wards BJP Candidates AAP Candidates Congress Candidates Winning/Leading Party
Abul Fazalenclave Charan Singh Wajid Khan Ariba Khan  Congress (Winner)
Adarsh Nagar Anubhav Dhir Mukesh Goel Virender Kumar Goel  AAP (Winner)
Alipur Yogesh Rana Deep Khatri Rai Singh Mann  BJP (Winner)
Aman Vihar Narendra Manral Ravinder Bhardwaj Suresh Chand Gupta  AAP
Amar Colony Sharad Kapoor Jitender Kumar Devendra Basoya  BJP (Winner)
Anand Vihar Dr Monika Pant Rahul Jain Rajiv Chaudhary  BJP (Winner)
Anarkali Meenakshi Sharma Rekha Dikshit Madhu Rani  BJP (Winner)
Andrews Ganj Priti Bhati Anita Baisoya Pooja Yadav  AAP (Winner)
Ashok Nagar Reena Maheshwari Sushma Sisodia Niti Garg  
Ashok Vihar Poonam Bhardwaj Rita Khari Manisha  AAP
Aya Nagar Manisha Chaudhary Himani Ambavata Sheetal  Congress (Winner)
Azad Nagar Neelam Jitu Chaudhary Minni Rathore Varyam Kaur  
Azadpur Suman Kumari Mannu Gupta Ritu Singh  BJP (Winner)
Badarpur Veena Pawan Rahi Manju Devi Rainoo Kumari  AAP (Winner)
Bakhtawarpur Janta Devi Babita Chauhan Jyoti Upadhyay  BJP
Baljeet Nagar Ayushi Tiwari Dr Ronakshi Sharma Uma  AAP (Winner)
Ballimaran Ramdev Sharma Mohd. Sadik Salik Khan  AAP (Winner)
Bankner Vinod Bharadwaj Dinesh Bhardwaj Anand Kumar Khatri  AAP
Baprola Mahesh Tripathi Ravinder Solanki Jatin Sehrawat  
Bawana Brahmprakash Pawan Kumar Kuldeep Sehrawat  AAP (Winner)
Bazar Sita Ram Sonia Shrivastav Rafia Mahir Seema Tahira  AAP (Winner)
Begumpur Jai Bhagwan Yadav Dharmender Kumar Sonu Tomar  BJP (Winner)
Bhajanpura Ramraj Tiwari Rekha Rani Ajeet SIngh  
Bhalswa Lallu Singh Thakur Ajit Singh Ashok Yadav AAP (Winner)
Bhati Ramvir Tanwar Sunder Tanwar Joginder Tanwar  
Bijwasan Jaiveer Rana Narender Jatt Rana Satyendar Rana  
Binda Pur Sudha Sharma Krishna Raghav Preeti Kumari  
Braham Puri Kavita Sharma Chaaya Sharma Priyanka Rawat  
Brij Puri Nirmal Sharma Aafreen Naaz Nazia Khatoon  
Budh Vihar Rajpal Garg Amrit Lal Jain Vinod Dabas  AAP (Winner)
Burari Anil Tyagi Aashish Tyagi Nitin Tyagi  BJP (Winner)
Chandani Mahal Irfan Malik Aaley Mohammed Iqbal Mohd. Hamid  AAP (Winner)
Chandni Chowk Ravinder Kumar Kaptan Punardeep Singh Swahney (Sabby) Rahul Sharma  AAP (Winner)
Chauhan Banger Saba Gaji Aasma Rehman Shagufta Chaudhary  Congress (Winner)
Chaukhandi Nagar Suman Kherwal Sunil Kumar Chadha Ramesh Yadav  AAP (Winner)
Chhatarpur Shikha Tyagi Pinky Tyagi Manisha Khatana  AAP (Winner)
Chhawala Shashi Yadav Jeeta Nambardar Sukhbir Singh  
Chhitranjan Park Rakesh Guliya Ashu Thakur  Bhawna Gupta  AAP (Winner)
Chirag Delhi Kanchan Bhadana Chaudhary Asha Thakur Vandana Saini  
Civil Lines Sardar Avtar Singh Vikas Tank Charan Dass  AAP (Winner)
Dabri Vinay Chauhan Tillotma Chaudhary Sameer Tiwari  AAP (Winner)
Dakshin Puri Raj Kumar Chautala Prem Chauhan Anil Khairwal  AAP (Winner)
Daryaganj Lalit Bhamri Sarika Chaudhary Farhad Suri  AAP (Winner)
Dayalpur Puneet Sharma Kamal Gaur Tara Singh  
Delhi Gate Deepti Vidyarthi Kiran Bala Dipti  AAP (Winner)
Deoli Anita Singhal Sneh Lata Manju Singhal  
Dev Nagar Ghanshyam Chetiwal Mahesh Kumar Sushila Madan Khorwal  AAP (Winner)
Dhirpur Neelam Budhiraja Neha Aggarwal Chanchal Chabra  AAP (Winner)
Dichaon Kalan Neelam Krishan Pahalwan Anita Pandey Komal Prakash Dev  
Dilshad Colony Sanrika Sharma Jha Behn Preeti Santosh Sunil Mittal  AAP (Winner)
Dilshad Garden Veer Singh Pawar Praveen Kasana Vinod Kumar  
Dwarka-A Ram Niwas Gehlot Capt. Shalini Manoj Kumar Gupta  
Dwarka-B Kamaljeet Sehrawat Sudha Sinha Sunita Mallik  
Dwarka-C Sushma Godara Sunita Neha Lamba  AAP (Winner)
East Patel Nagar Deepali Kapoor Dr Shelly Oberoi  —  AAP (Winner)
Fateh Nagar Mukul Agarwal Raminder Kaur Anuheet Kaur  AAP (Winner)
Gandhi Nagar Priya Kamboj Rakhi Sharma Anjana Sharma  
Gautam Puri Satya Sharma Anil Jain Mohd Riyasat  
Geeta Colony Nima Bhagat Kawaljeet Kaur Kanika Kwatra  
Gharoli Sunita Gautam Priyanka Gautam Vidhya Devi  AAP (Winner)
Ghonda Preeti Gupta Vidyawati Chaudhary Reetu Chaudhary  BJP (Winner)
Gokal Puri Nirmala Jatav Somwati Chaudhary Savita  
Gorakh Park Kusum Tomar Priyanka Saxena Arti  
Govind Puri Shri Chandraprakash Vijay Sheriyar Manpreet Singh  
Greater Kailash Shika Rai Ajit Kaur Pasricha Shakuntala Dahima  
Green Park Manoj Garg Sarita Phogat Hawa Singh Tokas  AAP (Winner)
Guru Harkishan Nagar Monika Goyal Shweta Khera Anu Gulati  
Hari Nagar Shyam Sharma Rajesh Kumar Ladi Dinesh Jain  AAP (Winner)
Hari Nagar Extension Mithilesh Singh Nikhil Chaprana Rajender Sindwani  
Harkesh Nagar Mamta Tundelkar Mamta Pratap Vineeta  
Harsh Vihar Laxmi Mahor   Tarawati  
Hastsal Suman Pawan Singhal Rakhi Yadav Sunita Yadav  AAP (Winner)
Hauz Khas Sumitra Dahiya   Pawan Vashishth  
Holambi Kalan Archana Neha Mishra Monika choudhary  AAP (Winner)
Inder Puri Mohan Lal Dayma Jyoti Gautam Sunil Bagri  
IP Extension Amrita Pachauri Pinki Kharab Arti Mehrol  
Isapur Suman Dagar Shivdutt Kaushik Pooja Kaushik  Independent Meena Devi (Winner)
Jagat Puri Raju Sai Sachdeva Timsy Sharma Mustkeem Khan  
Jahangir Puri Divya Jha Timsy Sharma  Sunita Devi  AAP (Winner)
Jaitpur Rachna Mishra Sultana Aabad Sana Fatima  
Jama Masjid Asha Verma Geetu Sabarwal Shahin Parveen  AAP
Janakpuri South Veena Rani Garg Dimple Ahuja Geeta  AAP (Winner)
Janakpuri West Urmila Chawla Santosh Chilwal Anushree Khutel  BJP (Winner)
Jawalapuri Brijesh Rai Santosh Devi Veena Chauhan  AAP (Winner)
Jharoda Pankaj Luthra Gagan Choudhary Surender Singh  AAP (Winner)
Jhilmil Rajkumar Roshan Lal Sagar Puneet Manchanda  
Joharipur Vimla Tridev Bhadoriya Sajid Khan Munesh Kumar  
Kabir Nagar Vinod Gupta Munesh Sharma Zarif  Congress (Winner)
Kadipur Urmila Rana Sudesh Gahlot Ruma Rana  Congress
Kakrola Pawan Kumar Tomar Shivani Chauhan Indrawati Singh  AAP
Kalkaji Yogita Singh Bunty Gautam Narindra Kaur Captain  BJP (Winner)
Kalyanpuri Rajkumar Dhillon Kiran Gupta Sethi Bhola Singh  BJP (Winner)
Kamla Nagar Renu Aggarwal Sandeep Dabas Ashima Gandhi  BJP
Kanjhawala Varun Saini Aarti Yadav Joginder  Congress
Kapashera Sunita Yadav .. Laxmi Devi  
Karam Pura Rajiv Girotra Rakesh Joshi Satdev Goyal  AAP (Winner)
Karawal Nagar – East   Jitender Bansal Saroj Baghel  
Karawal Nagar-West Satyapal Singh Mukesh Yadav Dharmender Bhaiya  BJP (Winner)
Kardam Puri Mukesh Bansal Urmila Gautam Sanjay Gour  
Karol Bagh Usha Lavadiya Urmila Devi  Pooja  AAP (Winner)
Keshav Puram Yogesh Verma Vikas Goel Pankaj Sharma  BJP (Winner)
Keshopur Harish Oberoi Sachin Tyagi Mahinder Khera  BJP (Winner)
Khanpur Mamta Yadav Suman Gupta Deepika  BJP (Winner)
Khyala Paramjeet Kaur Shilpa Kaur Rajwati Chandela  AAP (Winner)
Kirari Urmila Choudhary Ramesh Chand Rahul Mathur  AAP (Winner)
Kishan Ganj Geeta Nagar Pooja Maan Singh Prerna Singh  AAP (Winner)
Kohat Enclave Ajay Ravi Hans N Raja Dushyant Kumar  BJP (Winner)
Kondli Munesh Dedha Vinita Dedha Jyoti  BJP (Winner)
Kotla Mubarakpur Kusumlata Chaudhary Rinu Mittal Renu  
Krishna Nagar Sandeep Kapoor Jugal Arora Pradeep Kumar  BJP (Winner)
Kunwar Singh Nagar Shashi Prabha Solanki Rajbala Lakra Krishna Devi  BJP (Winner)
Lado Sarai Pravesh Sejwal Rajeev Chaudhary Anita  
Lajpat Nagar Sardar Arjun Pal Singh Marwah Subhash Malhotra Bala Subramanyam  
Lalita Park Himanshi Pandey Shweta Nigam Chandani Siddiqui  
Laxmi Nagar Alka Raghav Meenakshi Sharma Sunita Dhawan  
Madangir Manisha Chandrapal Santosh Rani Doli  
Madanpur Khadar East Dr Lekhraj Sonu Chauhan Jeewan Singh  
Madanpur Khadar West Braham Singh Karamvir Bidhuri Vijay Pal  
Madhu Vihar Shailendri Pradhan Neha Chauhan Esha Bishnoi  
Madipur Sunita Kangda Sahil Gangwal Sant Prakash Gangwal  
Mahaveer Enclave Ajeet Singh Praveen Rajpoot Amar Tiwari  
Mahavir Enclave Raj Kumar Ajay Rai Jai kiran  
Mahipalpur Indrajeet Sehrawat Joginder Sehrawat Kunal Sehrawat  
Malka Ganj Rekha Amarnath Jatav Guddi Devi Mamta  BJP (Winner)
Malviya Nagar Dr. Nandini Sharma Leena Kumari Vandana Saini  BJP
Mandawali Shashi Chandna Reena Tomer Usha Chaudhary  
Manglapuri Vijay Veer Solanki Narender Girsa Joginder Kishor (Singhal)  
Mangol Puri Shashi Sood Rajesh Kumar Deepak Kumar  AAP (Winner)
Mangolpuri-A Ashok Bidlan Rakesh Jatav Om Prakash  
Mangolpuri-B Rajeshwari Jaswant Suman Savaria Pooja  
Matiala Anuradha Sharma Rajnish Matiala Neelam Vats  
Maujpur Anil Sharma Anil Jain Vinod Kumar  BJP (Winner)
Mayur Vihar Phase-1 Prema Devi Beena Balguher Ranjna Kumar Bhati  
Mayur Vihar Phase-2 Bipin Bihari Singh Devender Chaudhary Heera Singh Rawat  
Meethapur Guddi Chaudhary Rita Awana Amiri Devi  
Mehrauli Arti Singh Yadav Rekha Chaudhary Pushpa Singh  AAP (Winner)
Model Town Vikesh Sethi Nathuram Nagar JK Dabar  AAP
Mohan Garden Shyam Mishra Surender Kaushik Pardeep Kumar Karhana  
Molarband Gagan Kasana Hem Chand Goyal Rajvir Sharma  
Moti Nagar Ritu Madan Alka Dhingra Neelam Nijhawan  AAP (Winner)
Mubarikpur Ramdayal Mahto Rajesh Lala Diwakar Mittal  AAP
Mukherjee Nagar Sardar Raja Iqbal Singh Antul Kohli Rajeev Khurana  BJP (Winner)
Mukundpur Gulab Singh Rathore Ajay Sharma Shyam Singh Sisodiya  BJP (Winner)
Mundka Gajendr Daraal Anil Lakra Surendra Kumar Lakra  Independent 
Munirka Rama Tokas Rajbala Tokas Anita Tokas  
Mustafabad Shabnam Malik Dr Nasreen Sabila Beghum  Congress (Winner)
Najafgarh Amit Khadkadi Rajbir Dabas Satbir Sharma  
Nand Nagri Rinku Kumar Ramesh Baisiya Mohan  
Nangal Thakran Babita Dabas Manisha Nain Komal  BJP (Winner)
Nangli Sakrawati Savita Sharma Geetu Shokeen Kranti Jha  
Nangloi Babita Kirar Hemlata Ladla Sangeeta Singh  
Nangloi Jat Poonam Saini Vijaylaxmi Yadav Kaushilya  BJP (Winner)
Naraina Umang Bajaj Vijender Gar Ram Kumar Tanwar  BJP (Winner)
Narela Keshrani Khatri Shweta Khatri Nirmala Devi  AAP (Winner)
Nawada Rinku Gehlot Nirmala Sharma Sarla Chaudhary  
Nehru Vihar Arun Singh Bhati Pravesh Chaudhary Aleem  
New Ashok Nagar Sanjeev Singh Anita Hakam Vishal Kumar  
Nihal Vihar Shivangi Pandey Ashok Bhardwaj Mandeep Singh  Congress (Winner)
Nilothi Bibi Kuljeet Kaur Babina Shokeen Poonam Sharma  BJP
Nithari Sona Ranjeet Choudhary Mamta Gupta Haseena  AAP (Winner)
Pahar Ganj Manish Chadha Amarnath Rajpoot Dharmesh Raikwar  BJP (Winner)
Palam Seema Pandit Vishnu Pandit Dilbag Singh Solanki  
Pandav Nagar Yashpal Singh Vijay Shishodia (Sonu) Praveen Sharma  BJP (Winner)
Paschim Vihar Vineet Vohra Shllu Duggal Dushyant Yadav  
Patparganj Renu Chaudhary Seema Mann Singh Ratna Sharma  BJP (Winner)
Pitampura Amit Nagpal Sanju Jain Rajiv Kumar Sharma  
Pooth Kalan Kavita Solanki Ritu Mekesh Kumar Raj Bala Dabas  AAP (Winner)
Pooth Kurd Anju Devi Umindra Rana Nirmala  BJP (Winner)
Preet Vihar Ramesh Garg Ramesh Pandit Chander Mohan Sharma  
Prem Nagar Nilla Kumari Munni Panwar Muskan  BJP (Winner)
Pul Pehladpur Munshi Ram Rakesh Lohia Satish Kumar  AAP (Winner)
Punjabi Bagh Suman Tyagi Manoj Tayal Shivani Mendiratta  BJP (Winner)
Pushp Vihar Naresh Sankhla Arun Nawariya Lakhmi Chand  
Quraish Nagar Shamina Raja Shamim Bano Arfa  AAP (Winner)
Raghubir Nagar Urmila Gangwal Dharamveer Pinki Valmiki  BJP (Winner)
Raj Nagar Aruna Rawat Pratima Anand Krishna Sharma  
Rajinder Nagar Manika Nischal Arti Chawla Cheena Malik  AAP (Winner)
Rajouri Garden Shashi Talwar   Vandana Singh BJP (Winner) 
Ram Nagar Kamal Bagdi Priya Chandela Sulakshna  
Ram Nagar East Chandraprakash Sharma Dharmendra Mahawar Parmanand Sharma  
Ramesh Nagar Pradeep Tiwari Punit Rai Gurpreet Singh (Raja)  AAP (Winner)
Rani Bagh Jyoti Aggarwal Anju Khurana  BJP  (Winner)
Rani Khera Sushila Mathur Mithlesh Pathak Nirmala Vats  BJP
Ranjeet Nagar Tej Ram Phore Ankush Narang Rajesh Kumar Chillar  AAP (Winner)
Rithala Narendra Solanki  Shubham Kumar Tripathi Ajay Kumar Singh  BJP
RK Puram Tulsi Joshi Dharamvir Singh Shanti Swaroop  AAP (Winner)
Rohini-A Naveen Garg Pradeep Mittal Jagdish Jain  AAP (Winner)
Rohini-B Komal Vasisth Rekha Goyal Shagun Bhadana  BJP
Rohini-C Dharmendra Sharma Pradeep Mittal Jitender Ahuja  
Rohini-D Smita Kaushik Suman Rana Poonam Rohilla  
Rohini-E Pravesh Wahi Anil Mittal Ajay Sherawat  
Rohini-F Ritu Goel Anshu Priya Suman Kaushik  
Rohtash Nagar Suman Lata Nagar Kuldeep Mittal Sarita  
Roshan Pura Banke Pehelwan urf Devendra Dabas Shivani Panchal Jasbir Dabas  
Sabapur Brijesh Singh Birender Gupta Fauji Praveen Kumar  BJP (Winner)
Saboli Hari Prakash Bahadur Jaswant Singh Naresh Pal  
Sadar Bazar Pinki Jain Usha Sharma Manisha Sharma  AAP (Winner)
Sadatpur Neetu Bisht Manoj Tyagi Varsha  
Sadh Nagar Bibi Inder Kaur Sandhya Gaur Praveen Dogra  
Sagarpur Poonam Jindal Simmi Yadav Geeta Rajput  
Said-Ul-Ajaib Rampal Yadav Ummed Phogat Surender Balhar  
Sainik Enclave Reeta Vinay Gaur Nirmala Kumari Arti  AAP (Winner)
Samaypur Badli Gayatri Yadav Savita Yadav Seema Yadav  BJP (Winner)
Sangam Park Sushil Mathur Jonty Ravi Shankar Manoj Kumar Machhla  BJP (Winner)
Sangam Vihar-A Savita Devi Neeraj Yadav Rahisuddin  
Sangam Vihar-B Neeraj Gupta Kajal Sandhya Aggarwal  
Sangam Vihar-C Chandan Chaudhary Pankaj Gupta Tarun Raj  
Sant Nagar Rekha Rawat Ruby Rawat Uma Sharma  AAP
Saraswati Vihar Shikha Bharadwaj Gupta Urmila Garg Deepika Deshwal  BJP (Winner)
Sarita Vihar Neetu Manish Chaudhary Muskan Bidhuri Zaberia Mehfooz  
Sarup Nagar Suresh Pandey Jogender Singh Jai Prakash  AAP (Winner)
Seelampur Seema Sharma Naseem Bano Mumtaz  Independent (Winner)
Shahbaad Dairy Santosh Bharti Ram Chander Sraddhanand Sangwan  AAP (Winner)
Shahdara Bharat Gautam Dal Chand Dali Goldy Sood  
Shakarpur Ramkishore Sharma Sharad Dixit Sundar Nagar  
Shakur Pur Kishan Lal Ashok Gangwal Murari Lal  BJP (Winner)
Shalimar Bagh-A Sujeet Thakur Jalaj Chaudhary Gopeshwar Yadav  
Shalimar Bagh-B Rekha Gupta Ishupret Gujral Mona Shokeen  
Shastri Nagar Manoj Kumar Jindal Babita Sharma Pankaj Rana  BJP (Winner)
Shastri Park Bharat Bahdoria Aditya Chaudhary Sameer Ahmed Congress (Winner)
Sidhartha Nagar Pramod Jha Neetu Khatana Darshna  
Sonia Vihar Soni Panday Rimjhim Sharma Preeti  BJP (Winner)
Sri Niwas Puri Sonia Anupam Pandey Indu Kanta Sharma  
Sriram Colony Rajpal Singh Aamil Malik Zulfekar Ali  
Subhash Mohalla Manisha Punia Rekha Tyagi Nazara Begum  
Subhash Nagar Rekha Sahni Manju Setia Sneh Lata Tripathi  
Sultanpuri-A Ekta Jatav Bobby Kinnar Varuna Dhaka  AAP (Winner)
Sultanpuri-B Hukum Singh Rathore Daulat Panwar Manhar Lal  AAP (Winner)
Sundar Nagri Bhumika Singh Mohini Jeenwal Pooja Rani  
Tigri Meera Pahariya Jyoti Jarwal Rajani  
Tilak Nagar Raj Kumar Grover Ashok Manu Harish Chander Lamba  AAP (Winner)
Timarpur Amar Lata Sangwan Promila Gupta Priya Gulati Jayant  AAP (Winner)
Tri Nagar Meenu Goel Nitu Yadav Juhi Goel  BJP (Winner)
Trilokpuri Meenu Goyal Vijay Kumar Amar Deep  AAP (Winner)
Tughlakabad Pushpa Bidhuri Sugandha Bidhuri Pooja Bhiduri  
Tughlakabad Extension Poonam Bhati Bhagveer Singh Chandra Kant Giri  
Uttam Nagar Rajesh Agarwal Deepak Vohra Ajay Rajput  
Vasant Kunj Jagmohan Singh Mehlawat Amarjeet Chillar Naveen Yadav  
Vasant Vihar Raj Rani Sharma Hiani Jain Jyoti Gaur  AAP (Winner)
Vijay Vihar Amrita Jha Pushpa Solanki Rekha Rani  AAP (Winner)
Vikas Nagar Pankaj Kumar Singh Ashok Pandey Babita Agnihotri  
Vikas Puri Sunil Jindal Saib Asiwal Vijay Verma  
Vinod Nagar Ravi Negi Kuldeep Bhandari Vinay Shankar Dubey  
Vishnu Garden Sanjay Yadav Meenakshi Chandela Pradeep Kumar Lohia  AAP (Winner)
Vishwas Nagar Dr Cherry Sain Jyoti Rani Sunita Devi  
Wazirpur Sonia Devraj Koli Chitra Vidyarthi Mamta Verma  AAP (Winner)
Welcome Colony Ritesh Suji Sudhesh Chaudhary Sanjay Gupta  
West Patel Nagar Meenu Naresh Kumar Kavita Chauhan Sandhya Kumari  AAP (Winner)
Yamuna Vihar Pramod Gupta Vinita Luthra Raj Kumar Sharma  BJP (Winner)
Zakir Nagar Lata Chauhan Salma Khan Nazia Danish  Congress (Winner)

You may also like

Leave a Comment

Pro Indian provides Latest News, India News. Read Live Breaking News from India. Stay Up-to-date with Top news in India, current headlines, photos and live coverage on entertainment, business, politics, sports, technology and more.

Edtior's Picks

Latest Articles

Copy Rights © 2022. All Right Reserved.